Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przedszkolaki z Rotmanki w Mediatece w Straszynie

Dziś przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Wesoła Nutka” z Rotmanki po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę w Straszynie, a ich radość i zaciekawienie były ogromne. Już od samego wejścia dzieci były zachwycone magicznym miejscem, w którym książki wypełniają półki od podłogi aż po sufit.

Dzieci z SP Wiślina w miejscowej bibliotece

Dzieci ze świetlicy działającej w Szkole Podstawowej w Wiślinie odwiedziły Bibliotekę na Żuławach. Uczniowie mieli okazję zagłębić się w fascynujący świat miejscowych legend i przekazów. Pod opieką bibliotekarek młodzi goście czytali o tajemniczych historiach związanych z tym malowniczym regionem. Dyskutowali o treściach przeczytanych opowieści oraz dzielili się własnymi refleksjami i interpretacjami.

Półki z książkami

Wiosna zawitała, a wraz z nią na naszych bibliotecznych półkach pojawiło się mnóstwo nowości literackich, które urozmaicą nie tylko coraz dłuższe popołudnia, ale i nadchodzącą majówkę. Na topie kobiecych „czytadeł” są na przykład Wiosna cudów czy Schody do lata Magdaleny Kordel.

Grafika z napisem Komunikat i logo Czytam tutaj

Informujemy, że w dniach 30 kwietnia oraz 1-10 maja 2024 r. Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie będzie zamknięta. Od 30 kwietnia do 5 maja będą nieczynne filie biblioteczne w Straszynie i Wiślinie. Za utrudnienia przepraszamy wszystkich zainteresowanych i przypominamy, że gdy biblioteka jest zamknięta nie naliczamy opłat za przetrzymanie książek. Zachęcamy też do korzystania z e-booków i audiobooków w aplikacji Legimi, do której kody dostępu można uzyskać nieodpłatnie.

Klasa IIIA ze szkoły w Wiślinie w Bibliotece na Żuławach

Ładna pogoda sprzyja spacerom, a gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Na taki pomysł wpadła klasa IIIA ze Szkoły Podstawowej w Wiślinie, która wraz z wychowawczynią odwiedziła pobliską Bibliotekę na Żuławach. Podczas spontanicznej lekcji bibliotecznej uczniowie poznali historię pewnego Alberta, który w drodze do szkoły natrafiał na wiele przeszkód...

Grafika

W ramach miesiąca autyzmu, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasz Autyzm” zapraszamy we wtorek, 23 kwietnia, w godz. 18:00-20:00 do Mediateki na wykład Krzysztofa Tokarskiego „Mity i błędy na temat spektrum autyzmu”.

Grafika z okładką książki

Dwanaście autorek powieści fantastycznych połączyło swoje siły i stworzyło zbiór opowiadań „Harda horda”. Tematem przewodnim całości było przekraczanie granic, a wśród poruszanych przez pisarki motywów nie brak kwestii ostatecznych. Poziom opowiadań i ich tematyka są bardzo różne: od apokalipsy klimatycznej, historii o zmarłej siostrze, po świat latających wielorybów czy tajemnicę dziecięcej zabawy-wyliczanki „Jaworowi ludzie”.

Duże Nutki z opiekunką i bibliotekarką Małgorzatą Gołofit w bibliotece w Straszynie

Wczoraj Mediateka w Straszynie gościła grupę przedszkolaków Duże Nutki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Wesoła Nutka z Rotmanki. Wykorzystując teatrzyk kamishibai, bibliotekarka przeczytała dzieciom „Legendę o smoku wawelskim”. I chociaż tytułowy smok pożerał owce, krowy, a nawet ludzi, przedszkolaki wcale się nie przestraszyły.